Клас мрії: географічний

5 лютого в Добростанський ЗЗСО І-ІІ ступенів відбулося відкриття “Класу мрії: географічний” у рамках конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» від БФ «МХП-Громаді» за сприяння та парнтерства ВО Новояворівської міської ради.

На урочистість завітали перший заступник Новояворівського міського голови Галина Джулай, голова бюджетної комісії НМР Уляна Ганусяк, начальник відділу освіти НМР Михайло Дорош, представники благодійного фонду “МХП-Громаді” Оксана Коваль та Анна Красікова, командир військової частини Сергій Вовк, голова ГО «Освіта для успіху» Іван Савицький, – усі, хто сприяв реалізації ініціативи-мрії вчительки географії Добростанського ЗЗСО Світлани Сидяк та здобувачів освіти закладу.

Зі словом вдячності до меценатів звернулася директор та автор проєкту Ірина Кушнір, яка підкреслила важливість сучасного простору в сільській школі, наголосила на жертовності ініціаторів й учасників проєкту, реалізація якого стала спільною метою педагогів, учнів, благодійників. Подякувала за неймовірну підтримку всім причетним до створення “Класу мрії: географічний» менеджер проєкту Світлана Сидяк.

Для гостей заходу педагоги продемонстрували фрагменти уроків із застосуванням інноваційних технологій, зокрема програмного забезпечення “MozaBook”. На уроці географії із вчителькою Світланою Сидяк семикласники мандрували онлайн за маршрутами Джеймса Кука, розповідали про Австралію, відповідали на питання вікторини.
Вчителька історії Галина Заблоцька торкнулася страшної сторінки Середньовіччя – епідемії чуми, розмова супроводжувалася роботою з онлайн-картами, 3D-візуалізаціями.

Вчителька математики Олександра Булига показала можливості роботи з віртуальними робочими аркушами, пояснюючи учням 8 класу ознаки подібності трикутників.
Проєкт із енергозаощадження, який виконували восьмикласники і здобули третє місце в обласному конкурсі науково-дослідних проєктів, презентувала вчителька фізики Галина Марущак. Бо зміни у класі почалися саме із заміни ламп розжарювання на енергозберігаючі світлодіодні панелі, що дало економії коштів лише за 4 місяці маленької школи на 10 тис. грн. Вчителька також провела фрагмент заняття з фізики, у якому ознайомила здобувачів освіти з діяльністю нобелівського лавреата Ернеста Резерфорда.

На завершення учасникам заходу було запропоновано авторський вебквест “Ненудно про Лесю Українку”, який розробила вчителька української мови та літератури Марія Русановська.
Загалом педагоги продемонстрували можливості для вчителя та учня, які відкриваються при такому оснащенні класу та відповідному програмному забезпеченні.

Усі гості закладу відчули насолоду від роботи в умовах такого інноваційного естетичного середовища. І ця насолода підсилювалася їхньою безпосередньою причетністю до створення «найкрутішого класу географії в Україні», як про нього говорять діти, у сільській дев’ятирічці.

Радіємо і зичимо невпинного розвитку і надалі!