Генеральна Асамблея ООН у 2011 році прийняла рішення щороку 21 березня відзначати Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Двадцять перший день третього місяця року був обраний свідомо, це пов’язано з тим, що захворювання являє собою трисомію за 21‑ою хромосомою. Такі люди мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Першим у кінці ХІХ століття на цей недуг звернув увагу англійський лікар Джон Ленґдон Даун, його прізвище й дало назву хворобі.
Синдром Дауна, який є вродженою генетичною аномалією, розповсюджений в усьому світі і це не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. За даними ВООЗ у світі щороку народжується від трьох до п’яти тисяч дітей із синдромом Дауна, це одна дитина на 1000-1100 здорових немовлят.
Згідно з дослідженнями вчених, якщо з раннього віку надавати дітям із синдромом Дауна адекватний доступ до медичного обслуговування, програм інклюзивної освіти і занять спортом, їхні розумові здібності та фізична форма значно покращуються, змінюється якість і тривалість їхнього життя. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися самообслуговуванню, читати, рахувати, писати та виконувати різну нескладну роботу. Для цього їх навчають із застосуванням відповідних методик. Крім того, інклюзивне навчання у класах з іншими дітьми, любов і турбота батьків, адекватне ставлення оточуючих здатні інтегрувати таких людей у суспільство.