Всеукраїнська стратегічна сесія «Школа для всіх, освіта – для кожного»

У рамках Всеукраїнського серпневого форуму «ОсвітаУкраїни 30 без барєрів: вектори якості та успіху»18-19 серпня відбулася дводенна Всеукраїнська стратегічна сесія «Школа для всіх, освіта – для кожного».

До сесії, що проходила у м. Біла Церква на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів долучилися фахівці сфери інклюзивної та спеціальної освітиз кожної області та м. Києва.

Два дні плідної роботи та напрацювань наблизили нас до покращення якості освіти дітей з ООП, дали змогу створити «дорожню карту» для вирішення наболілих питань, що стосуються безпосередньої роботи педагогічних працівників, які навчають дітей з ООП у закладах освіти.

Директор Новояворівського інклюзивно-ресурсного центру Надія Пелих взяла активну участь у першій секції «Фахова компетентність учителя: що треба зробити, аби кожен учень отримав відповідну його потребам освіту?» таспільно з учасниками шукала відповіді на дані питання. Модераторами секції були  Маріанна Дмітрієва, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», та Неля Корецька, виконувач обов’язки начальника відділу освіти дітей з особливими потребами головного управління позашкільної та інклюзивної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.

Учасники сесії ознайомилися з практиками організації діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, створення інклюзивного освітнього середовища в умовах закладів загальної середньої та позашкільної освіти, способами успішної співпраці педагогічних колективів закладів освіти із батьками, органами місцевого самоврядування тощо.

У результаті роботи Hub «Освіта  для мене – школа для всіх» (#Educationforme – Schoolforeveryone) розроблено дорожню карту – дороговказ удосконалення нормативно-правової бази інклюзивної освіти в Україні.