Семінар з інклюзивної освіти

Відділом освіти Новояворівської міської ради 14 червня 2021 року був проведений семінар на тему “Інклюзивне навчання у закладах освіти”. Запрошені директори ЗДО, методисти, директори ЗЗСО, заступники директора з НВР, асистенти інклюзивного навчання. Перед присутніми виступила головний спеціаліст відділу освіти Юр Тетяна Миколаївна, яка наголосила про важливість інклюзивної освіти, про вимогу часу щодо соціалізації людей з особливими освітніми потребами (ООП) та виховання толерантного ставлення суспільства до таких осіб.

Директор Новояворівського інклюзивно-ресурсного центру Пелих Надія Степанівна виступила з презентацією на тему “Інклюзія у закладах дошкільної та загальної середньої освіти”, ознайомила з нормативно-правовою базою, розкрила тонкощі інклюзивної освіти, проаналізувала тенденцію до зростання кількості дітей з ООП, продемонструвала алгоритм дій при створенні інклюзивного класу, наголосила на важливості командної роботи та співпраці.

Шкільний психолог Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів #1 з 15-літнім стажем Дмитрик Ольга Михайлівна провела психологічний практикум “Життя серед скарбів” про унікальність та особливість дітей, які перебувають  на інклюзивному  навчанні.  Кожен з присутніх  мав можливість відчути на собі, як це –  мати якісь особливості: недостатній зір, слух, страх перед натовпом, труднощі вільного пересування та ін.

Учасники семінару виконували завдання в групах, яке запропонувала Юр Тетяна щодо сприйняття рис характеру людини, яка веде супровід особливих дітей, та вміння в негативі шукати позитив і – навпаки.

Ще цінність семінару полягала  в можливості  обміну думками, враженнями, досвідом, емоціями.

Дякуємо дирекції Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 за люб’язно надане приміщення актової зали.

 

Головний спеціаліст відділу освіти Новояворівської міської ради

Юр Тетяна Миколаївна.