Про роботу з внутрішньо переміщеними особами

Про роботу у Новояворівській територіальній громаді з внутрішньо переміщеними особами.

У Новояворівській територіальній громаді проводиться активна робота з внутрішньо переміщеними особами.
Спільними зусиллями нам вдалося організувати ряд заходів для внутрішньо переселених дітей та їх батьків, а саме:

  • Психологічні зустрічі у приміщенні міської бібліотеки (ПК «Кристал») з використанням арттерапевтичних технік. Кожну зустріч групи психологічної підтримки «Обійми» супроводжують 2 кваліфіковані психологи: Леся Павлусь – Новояворівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів номер 3 та Світлана Радченко – Броварська гімназія ім.С.Олійника.
  • В період з 30 березня по 16 травня 2022 провели тренінги за програмою «Діти і війна. Техніки зцілення» та організували на території Новояворівської територіальної громади дві тренінгові групи з внутрішньо переміщеними дітьми та підлітками.
  • Проводили заняття з елементами тренінгу «Техніки зцілення при стресових подіях» для директорів та заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти Новояворівської міської ради на засіданні Школи молодого керівника.
  • Учителі початкових класів Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 Юлія Сорочинська та Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Лілія Зозуля, завдяки дитячому фонду UNICEF Ukraine проводять творчі заняття для дітей, які вимушено переселені через російську агресію.
  • Спільно з Центром надання соціальних послуг реалізовується проєкт дитячі точки “Спільно”. Метою даного проєкту є залучення дітей до уроків з неформальної освіти. Фахівці із
    соціальної роботи спільно з педагогами систематично проводять заняття для діток, які втратили доступ до базових послуг в тому числі до освіти.
  • У ДНЗ «Новояворівському ВПУ» щодня проводились неймовірно пізнавальні, творчі заняття спільно з Новояворівською міською радою та місцевими освітянами. Ініціаторами зустрічей були Вікторія Круглова та Сергій Биченко, які створили куточок «Цікава наука» та самовіддано працювали з дітьми, проводячи надзвичайні уроки, квести, майстер класи та тренінги.
  • Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти працюють із сім’ями, зареєстрованими у навчальних закладах, їх запрошують для участі у психологічних тренінгах, з метою допомогти адаптуватися до навчання у ЗЗСО громади.
  • Новояворівський інклюзивно-ресурсний центр Новояворівської міської ради проводить групові заняття для зняття напруги та подолання страхів внутрішньо переміщених осіб. Надає консультаційні послуги дорослим особам, що супроводжують малолітніх/неповнолітніх.
    Психологічна допомога практичними психологами охоплює дорослих, що переживають відчуття втрати та горювання. Фахівці консультують щодо проявів гіперактивності у дітей, що вимушено покинули свої домівки, у зв’язку з воєнними діями.
  • Проводяться корекційно-розвиткові заняття з особами з ООП (внутрішньо переміщеними). Заняття проводяться щотижня у середу та п’ятницю.
  • Комплексне обстеження проведено одній особі (внутрішньо переміщеній). Після обстеження дитина отримує послуги в Новояворівському ІРЦ.
  • Крім цього, директор Новояворівського інклюзивно-ресурсного центру Надія Пелих є членом мультидисциплінарної мобільної команди, яка працює із сім’ями, які вимушено-переміщені з тимчасово-окупованих територій України, які потерпіли від російської агресії та проживають на території Новояворівської територіальної громади.
  • 12 травня відбувся онлайн обласний науково-практичний семінар (круглий стіл) «Діяльність психологічної служби системи освіти Львівської області в умовах військового стану: досвід і проблеми». Участь в засіданні взяли головний спеціаліст відділу освіти Новояворівської міської ради Тетяна Юр та фахівець відділу освітньої політики та правового забезпечення Леся Кабан. Метою зустрічі було обговорення проблем, особливостей та принципів надання психосоціальної допомоги учасникам освітнього процесу в умовах війни і поширення ефективних інноваційних практик надання психосоціальної допомоги, професійна підтримка фахівців психологічної служби.

Тематичні напрями роботи семінару (круглого столу):

  • Психосоціальна підтримка постраждалих від військових подій
  • Вплив соціальної ситуації військових подій на психологічний стан дітей
  • Супервізія як інструмент професійної групової підтримки практичних психологів.

Практичний психолог Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів номер 2 Олена Стадник виступила з презентацією дослідження «Вплив соціальної ситуації військових подій на психологічний стан дітей».

Висловлюємо слова вдячності усім, хто завжди готовий допомогти та підтримати тих, хто цього потребує, хто, жертвуючи своїм часом, завжди поруч у складних ситуаціях, хто не залишається осторонь у такий важкий час!

Ви – неймовірні люди!