Конкурс імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко

VI Міжнародний Міждисциплінарний Конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко.

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В VI МІЖНАРОДНОМУ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОМУ КОНКУРСІ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА МАНЯКА ТА ЛІДІЇ КОВАЛЕНКО

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Інститут історії України НАН України, Український науково-дослідний та освітній центр дослідження Голодомору (HREC in Ukraine), Національна спілка краєзнавців України, Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій університету Альберти

Спеціальна тема Конкурсу 2021 року – «Регіональна/локальна історія в контексті осмислення епохи Голодомору – геноциду Українського народу»

88 років віддаляють нас від Голодомору – масштабної гуманітарної катастрофи початку 1930-х рр., жертвами якої стали мільйони людей. Небайдужість до минувшини «малої батьківщини», збереження родинної пам’яті, популяризація місцевих історичних знань – важливі компонентиформування ідентичності сучасних студій Голодомору йпідтримки/зміцнення загальнонаціональної пам’яті про Голодомор – геноцид Українського народу.

У фокусі цьогорічного Конкурсу– комплексні дослідження передумов, перебігу та наслідків сталінської політики творення голоду крізь призму персонального/родинного досвіду, історії певних регіонів, місцевостей (області, райони, міста, села та ін.) як складових єдиного загальноукраїнського простору.

Організатори очікують від конкурсантів демонстрації ґрунтовних знань у царині краєзнавчого аспекту голодоморних студій та неформального підходу у пошуку відповідей на питання: як наші знання про історичне минулеможуть допомогти нам краще зрозуміти сьогодення, стати сильнішими й успішними у особистісній реалізації та досягненні єдності в подоланні суспільних викликів, зокрема – що саме кожен з нас і всі гуртом можемо зробити дляпосилення ролі місцевих спільнот у збереженні історичноїпам’яті та захисті об’єктів культурної спадщини, пов’язанихз епохою Голодомору.

Номінації Конкурсу:

 • Кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладівзагальної середньої освіти, з підномінаціями: кращі роботи учнів 5-8 класів; кращі роботи учнів 9-11 класів.
 • Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькіроботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти.
 • Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів,науковців (віком до 35 років).

Нагороди переможцям:

 • В кожній із номінацій/підномінацій – по шість переможців,із врученням відповідно дипломів 1-го, 2-го, 3-го ступенівта грошової винагороди відповідно 5 тис. грн., 3 тис. грн.,2 тис. грн. на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематикиГолодомору.
 • Додатково у кожній із номінацій/підномінацій 10 робіт,із врученням заохочувального диплому та грошової винагороди в розмірі 1000 грн. на подальше поглибленняй поширення результатів наукової і творчої діяльностів царині проблематики Голодомору.
 • Переможці Конкурсу по усіх номінаціях/підномінаціях,які здобули 1-е, 2-е, 3-є місця, запрошуватимуться достолиці України м. Києва на урочисту церемонію нагородження (за наявності Міжнародного свідоцтва про вакцинацію або довідки про негативні результати ПЛР-тестуна COVID-19).
 • Для всіх конкурсантів – електронні Дипломи учасників(за додатковим зверненням до Організаторів).

 

На Конкурс подаються лише оригінальні, раніше неопубліковані/неоприлюднені наукові та мистецькі роботи.

Терміни проведення Конкурсу:

 • Наукові та мистецькі роботи приймаються на Конкурсдо 14 листопада, підведення підсумків, нагородження переможців – останній тиждень листопада 2021 р.

Конкурсні роботи просимо надсилати:

 • Поштою (виключно для творів образотворчого мистецтва):02068, м. Київ, а/с 74, із позначенням «VI Міжнароднийміждисциплінарний конкурс – 2021».
 • Електронною поштою (відповідно до номінацій):

Кращі роботи учнів: konkurs.mk.2021school@gmail.com

Кращі роботи вчителів: konkurs.mk.2021teacher@gmail.com

Кращі роботи молодих науковців:

konkurs.mk.2021scholar@gmail.com

Детальніше про Умови Конкурсу:

 • На сайті Міністерства освіти і науки України: www.mon.gov.ua
 • На сайті HREC in Ukraine: www.holodomor-hrec.com (розділ «Можливості»)

Є додаткові запитання? Звертайтеся!

Тел.: + 38 (097) 081 38 20

e-mail: hrecukraine@gmail.com

 

Про проведення конкурсу та умови конкурсу 2021