Форум. Психосоціальна підтримка в громадах Львівщини

1 березня у Львові пройшов форум «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка в громадах Львівщини. Рішення і можливості для Кожного!»

Ціль заходу амбітна: побудувати та налагодити взаємодію між надавачами та користувачами психосоціальних послуг; проаналізувати результати виконання Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення Львівщини, напрацювати бачення, рекомендації розвитку послуг у громадах; побудувати взаємодію, координацію між ГО, БФ та різними службами в громадах Львівщини; обмінятися рішеннями, проговорити виклики та вдалі приклади.

У першій частині форуму на панельній дискусії обговорювали важливу тему: «Розвиток послуги в громадах – національна та регіональна стратегія: можливості, виклики, рішення, приклади». Спікери ділились своїми думками, наголошували на пріоритетності психічного здоров’я та піднімали важливі питання щодо його збереження та відновлення.

У другій частині форуму учасники розділились на групи за професійною приналежністю та у вузькому колі фахівців-однодумців ділилися своїм практичним досвідом. Робота учасників групи № 1 над проблемою «Розвиток освітніх послуг з психічного здоров’я» передбачала дискусію про психічне здоров’я в освітньому просторі в системі «батьки – діти – вчителі». Цікавим та аналітичним був виступ Марії Васюник, головного спеціаліста департаменту освіти і науки ЛОДА, «Становлення психологічної служби в системі освіти Львівської області». Валентин Бордун ділився інформацією, як змінилися запити учнів шкіл Львівщини щодо збереження їхнього здоров’я.

Директор «Новояворівського інклюзивно-ресурсного центру» Новояворівської міської ради Надія Пелих підготувала презентацію на тему: «Психічне та емоційне здоров’я сімей, що виховують дитину з особливими освітніми потребами, в контексті роботи інклюзивно-ресурсних центрів». Дана тема є надзвичайно актуальною, особливо в часи російської агресії, адже психічне та емоційне здоров’я дітей і батьків є фундаментом здорової нації. Тому всі дотичні до психологічної освіти служби громади мають бути обізнаними в даному питанні і надавати кваліфіковану допомогу та підтримку всім мешканцям громади.

У заключній частині форуму Мирослав Маринович, радник ректора УКУ та президент Інституту релігії та суспільства УКУ, озвучив свої цінні думки з теми: «Знаки часу зашкалюють: У чому знайти точку опори?».

У форумі від Новояворівської ТГ взяли участь керуюча справами виконавчого комітету Новояворівської міської ради Олена Рис, головний спеціаліст відділу освіти Новояворівської міської ради Тетяна Юр, практичний психолог ЦПРПП Новояворівської міської ради Мирослава Сенюта.

Дякуємо усім організаторам даного форуму, дякуємо Галині Бордун за можливість обговорити важливі теми, які назріли в нашому суспільстві. Було пізнавально, мотивуюче, цінно!